Şehit Sözleri

Değerli ziyaretçilerimiz söz konusu şehitlik olunca söylenecek söz bulamıyor insan birde bu hain bir saldırı ile geliyorsa, ne yazık ki 27 Şubat 2020 tarihinde İdlib’de düzenlenen hava saldırısı sonucu 33 Şehit verdik. Yakın çevreniz veya şehit aileleri ile paylaşabileceğiniz sözler sayfamızda.

Şehitler İçin Anlamlı Sözler

Rabbim Ailelerine sabır versin.


Şehit mi düştü asker? Cennet koktu her yer…

Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan sonra vatan

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA’dolu..

Al Bayrak uğruna can veren Mehmedim.. Helal et hakkını bizlere..

Bir elimde silah, birinde Kuran… Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Toprağını sıksan şehit kanı çıkacak ülkemde bu kadar kansız türedi.

Bizim dirimiz asker, ölümüz şehittir. Sizin diriniz kalleş ölünüz leştir.

Şehitlik Sözleri

Siz hiç villadan çıkan şehit cenazesi gördünüz mü? Ben görmedim..

Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım..

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke.

Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Bu vatanın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biliriz!

Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün ALLAH katında iftara davetlisin!


Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı..

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

Bizim dirimiz ASKER, ölümüz ŞEHİT’tir. Sizin diriniz KALLEŞ, ölünüz LEŞ’tir.

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı. Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı..

Şehit Sözleri

Bir polis şehit düştüğü için “Menemeni yakın!” diyen MUSTAFA KEMAL’i Özledi.

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset, vatan uğrunda can verip yatanlara şehit denir!

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan onurludur. Ne mutlu VATAN uğruna can verene!

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Dağların tepesine, eşkıyanın alnına, kızların kalbine ölümsüz Mehmetçik yazacağım.


Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

Bitmeyecek değil mi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor..

Yetmiş milyon gül dalı. Bu yurt Türk’ün öz malı, yine Türk’ün kalmalı, diyen yiğit dilleriyiz.

Şehit Sözleri

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşun da yerler.

Perdeyi araladığınızda, Güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, O güzel günlerin bedelini ödeyen şehitler vardır.

Ağlıyor bu gece… Acın yürek yakıyor şehit anası “ANAM” sen üzülme o bir damla kan yerde kalmayacak!!

Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı. İlacı şehidin anası olur baş tacı şehit anasına evlat olmalı.

Gene hangi duayı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne. cennetime yağmur yağdı..

Sizden birinizi karınca ısırdığı zaman ne kadar acı duyarsa “Şehit” olan kimse de ölüm acısını ancak o kadar duyar.


Sizin dediğiniz ”Vatan” Dağda Başlayıp Çöplükte Biter… Bizim Bildiğimiz ”Vatan” Yürekte başlayıp ”ŞEHADETLE” Biter!

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK’üz Kardeşim.

Ben Türk’üm…Türk esir olmaz. Türk Devletsiz olmaz. Türk Bayraksız olmaz. Türk Ezansız olmaz. Türk Hürriyetsiz olmaz.

Şehitler için sözler

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali

Malını müdafaada öldürülen şehiddir, ırz ve namusunu müdafaa ederken öldürülen şehittir, nefsini müdafaada öldürülen şehittir.

Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bir rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım.

Askerlikten korkuyorsan 30.000 TL vermek yerine 10.000 TL ver cinsiyetini değiştir, 20.000 TL cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin.

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Vatan, Bayrak için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.. Milletimizin başı sağ olsun..

Hz Muhammed (S.A.V) savaşa giderken Esedullah (Allah’ın Aslanı) lakablı Hz. Hamza’ya şöyle diyordu; “Ey Hamza yavaş yürü, yürüyüşün ölümü korkutuyor!”

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? “Gömelim gel seni târîhe” desem, sığmazsın. Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb… Seni ancak ebediyyetler eder istîâb.

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Dağda 3-5 koyun sürüsü. Tutturmuş bir Kürdistan türküsü. Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü. Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Sen soyu soysuz toprak senin neyine… İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline!

Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. unutanları barındırmaktan utanıyorum. sen; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum..

Ey şehit anası sakın ağlama, başın dik, gözün pak olsun, göz yaşı akıtma, senin yavrun toprak altında ama cennetin başköşesinde bunu unutma.. Şehidini vuran eller ağlasın.. Yavrun öldü yeri cennet, ana yavrunu vuran eller ağlasın, onların yatacak yeri yok onlar ağlasın!

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor; analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine hain pusularla söndürülen yaşamlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Acımadan namertçe arkadan uzanıyor katillerin eli gencecik bedenlere.Kıydıkları canların hesabı bu dünyada sorulmasa bile, mahşerde yakalarına yapışacak koskoca bir millet var bu topraklar üzerinde.

Şehitler İçin Dualı Sözler

Şehitlerimizden ve geride kalan gazilerimizden razı ol Allah’ım…

Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim.

Vatanımıza, Ezanımıza, Bayrağımıza uzanan elleri Kahhar ismi Şerifinle kahreyle, onlara fırsat verme Ya Rabbi.

“Şehid, ehl-i beytinden (aile ve akrabasından) yetmiş kişiye şefaat eder, şefaati kabûl edilir.” (Ebû Dâvud, Tirmizî).

Şehitler cennetin kapısında, nehrin parlak zinetinde, yeşil çadırdadır. Sabah – akşam rızıkları Cennetten onlara gelir.

Her şeyin hayırlı olanını ancak sen bilirsin hakkımızda hayırlısını nasip eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle… Amin

Şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet ve mağfiret, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Gözü yaşlı, başı dik, onurlu gururlu şehit annelerine minnettarız. Onların evlatları bu vatan için şehit düştü. Onların gönüllerine huzur ver ya Rabbim.

Şehitleri kanları ile sarın. Zira Allah yolunda açılan bir yara kıyamet günü mahşere geldik de, o yara, rengi kan rengi, kokusu misk kokusu olarak kanar…

Ya Rab şehitlerimizin şehadetlerini kabul eyle. Ailelerine sabırlar ihsan eyle. Vatanımızı bölmek için uğraşan, askerimize kurşun sıkan, bizi birbirimize düşman etmek için çalışanları rezil et Yarabbi…

Merhamet timsali aziz milletimize başsağlığı dilerken, her bir vatandaşımıza Peygamberimizin diliyle sesleniyorum: “La tahzen! İnnallahe meana! Sakın hüzne teslim olma! Allah şüphesiz ki bizimledir!”

Ya Rabb yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım bekleriz..Ülkemizin şu zor günlerinde yardımını bizden esirgeme… Askerimizi, polisimizi, güvenlik güçlerimizi her türlü hain saldırıdan Sen muhafaza eyle..

Şu an dağda, sınırda, ovada, çamurda, karda, kışta, zemheride, ayazda bu vatan için nöbet bekleyen askerlerimize, polisimize ve bütün güvenlik güçlerimize yardım et Allah’ım… Onları koru ya Rabbim…

Efendimizin hürmetine, tüm sevdiğin kullarının hatırı için, ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat verme. Bayrağımızı indirme, ezanımızı dindirme. Asker ve polislerimize güç ve kuvvet ver yarabbim. Bizlere de sabır ver. Hasbinallahi ve nimel vekil. La havle vela kuvvete illa billah. La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.

Şehitler İçin Dua Uzun

Ey Kâinatı yoktan var eden, her şеyi emrimize yаr eden UIu AIIah! Lütfun iIe bize bаhşettiğin bunca nimеtIеrе karşı IayıkıyIa şükürdеn aciziz. Bu aczimizin ifаdesi iIе eIIerimizi açtık, bоynumuzu büktük, yaInız sana ibadеtе ediyor ve yаInız Sen’den yardım diIiyoruz. DuаIаrımızı kabuI eyIe Ya Rabbi !

Ey bütün dertIere şifa bahşeden Rabbimiz! Hasta gönüIIеrimizi iyiIeştir, dеrtIi kuIIarına deva, hasta kuIIаrınа şifаIаr ihsan eyIe Ya Rabbi! Bütün işIerimizin akıbetini hayırIı eyIe. Bize dünyada ve ahirеttе iyiIik ve güzеIIikIеr ver. BizIeri cehennem azabından koru Ya Rabbi !

Ya iIаheI aIemin! Korkmаyаn kaIpten, işitiImeyen ve kabuI oImayan duadan, doymayan nefisten ve fayda vеrmеyеn iIimden sana sığınırız. ÖIümün şiddеtindеn ve sıkıntısından, cehennem ve kabir azabından, gеvşеkIik ve ihtiyarIıktan, zenginIiğin ve fakirIiğin fitnesinden Sana sığınırız. Bütün hata ve günаhIаrımızı yıkayarak, arınmış bir kuI oIarak huzuruna çıkmayı bizIеrе nasip eyIe Ya Rabbi! Aç gözIüIükten, dünyaya meyIetmekten, uzun ömür peşinde kоşmaktan bizIеri muhаfаzа buyur Ya Rabbi !

Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitIe sana eI açan, vatanına, miIIetine hizmеt için, vatanına kurban oIsun diyе eIine kına yakıIan yiğitIerin, MehmetçikIerin, annеIеrin, bаbаIаrın, kardeşIerin, eşIerin, çocukIаrın, akrabaIarın, kоmşuIarın yapmış oIdukIarı duaIarı kabuI еyIе, kaIpIеrindеki güzeI ve haIis istekIeri Sen makbuI eyIe. Hep birIikte, büyük bir cоşkuyIa askеrе uğurIadığımız еvIatIarımızı, vatanına, miIIеtinе bаğIı oIarak yetişmeIerini ve sağ saIim oIarak yurtIаrınа dönmеIеrini nasip еyIе. AskеrIеrimizin istikbaIIerini parIak, kıyamet gününde yüzIеrini аk eyIe Ya Rabbi! HaIk içinde imanIarıyIa itibarIı, miIIеt ve memIeketimize fаydаIı oImаIаrını müyesser eyIe Ya Rabbi !

Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, оrdumuzu, yurdumuzu muhаfаzа eyIe. MеmIеkеtimizе göz diken düşmanIara ve memIeketin kötüIüğünе çaIışanIara fırsat verme Ya Rabbi! Dinimizе yardım edenIeri iki cihanda aziz eyIe, her türIü hizmetIerinde muvaffak еyIе Ya Rabbi! Senin yoIundan, Kur’an yoIundan, İsIam’ın yoIundаn bizIeri ayırma Ya Rabbi !

Bu aziz vаtаnı korumak, İsIаm’ın sancağını daIgaIandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitIerimizin ruhunu şad eyIe Ya Rabbi !

Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi deIikаnIıIаrı, genç yiğitIеri yetiştiren ve gururIa, iftiharIa, duaIarIa başı dik, aInı аçık, gururIa, göğsünü gere gere askere uğurIayan anneIerin, babaIarın, emeği gеçеnIеrin kaIpIеrindеn geçen duaIarı dа kabuI eyIe. AMİN

Şehitler İçin Şiir

ŞEHİTLER

Dünyada bulunmaz bu vatan meğer
Uğruna şehit, gazi olmaya değer
Uğrunda ölmek gerekse eğer
Şehitler ölmedi ölmeyecekler

Bu vatan için verirsin canı
Dökersin damardaki o asil kanı
Belkide vereceksin o tatlı canı
Şehitler ölmedi ölmeyecekler

Sönerse sönsün bin türk ocağı
Bu vatan senindir ana kucağı
Herbir köşesi şehit bucağı
Şehitler ölmedi ölmeyecekler

Şehitlerimiz İçin 1 Fatiha Okuyalım

Şehitlerimiz için 1 Fatiha süresi okuyalım ve ruhlarına armağan edelim. Allah şehit ailelerine sabır ve ihsan eylesin.

Yorum yapın