Miraç Kandili Sözleri

Resimli bir şekilde sayfamızda derlediğimiz birbirinden güzel, manalı ve etkileyici Miraç Kandili sözleri ve mesajlarını titizlikle derledik.

Miraç Kandili Sözleri 2020

Namaz mü’minin Miracıdır. Geceniz mübarek olsun.

İçimizin ümit kandilleri hiç sönmez. Dua eder dua bekleriz.

Kıyamda hicreti, secdede miracı yaşamak duasıyla… Gecemiz mübarek olsun.

Yeryüzünde çok incindik, Bu gece göklere çıkıyoruz. Kandilimiz mübarek olsun.

İnsanlığın çocuksu masumiyetini hatırlamasına vesile olması dileği ile… Hayırlı Kandiller.

Süfli dünyadan âli ukbaya vesile Leyle-i Miraç ümmetin dirilişine vesile olsun inşaallah.

Miraç Kandilin kutlu olsun KARDEŞİM. Allah her şeyi GÖNLÜNE göre verir İNŞAALLAH.

Miraç; yol edindiğimiz aşkın mertebesidir. Mertebeniz her daim Hak için Hakkıyla var ola.

Miraç Kandili Sözleri Resimli

Selam sana Üç Aylar. Selam Sana Mübarek Miraç. Selam Sana En yakın DOST! VESSELAM.

Bütün ellerin ve gönüllerin Yaradana açıldığı bu günde tüm inananların Miraç Kandili kutlu olsun.

Miraç; çıkmaz yollarımızı göklere bağlayan tertemiz secdelerimizdir. Gecemiz mübarek olsun.

Kalbinden İMAN, gönlünden SEVGİN hiç eksik olmasın Dostum, Miraç Kandilin Mübarek olsun…

Ne güzeldir secde anı! Sen yerin dibine fısıldarsın, sesin arş-ı âlâda duyulur. Kandiliniz mübarek olsun.

Miracın merkezi Mescid-i Aksa’nın işgalden kurtulması dualarımızla… Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun.

Bu gece KUTLU bir gece, sineler ibadetle, yürekler birbirimize çarpsın Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Hayırlı kandiller.

O’nun adı Ahmet’tir, Kâinata Rahmettir, Nişânesi şefkattir, Âleme merhamettir. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Samimi bir kalp ile sana yaklaşma idrakini eksik etme ruhumuzdan. Kendimize olan Miracı kolaylaştır yolunda.

Miraç Kandili Sözleri

Ol deyince oldurup Gül deyince güldüren Rabbim hayırlı Kandil’ler nasip etsin. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Gönlümüzden geçen gizli ve aşikâr dualarımız kabul olsun. Miraç Kandili tüm İslâm Alemine mübarek olsun.

Sen bu yalan DÜNYAYA değil ALLAH’A kulsun. Öyle yaşa ki uyuyan AKILLAR uyansın. Miraç Kandiliniz Kutlu olsun.

Miraç Kandili, derekelerden kurtuluşumuza, yüksek derecelere ulaşmamıza, yeni zirve ve ufuklara terfîmize vesile olsun.

Allah’a şirk koşmayanların cennet ile müjdelendiği ve 5 vakit namazın farz kılındığı Miraç Kandilimiz mübarek olsun.

Gönüllerimizin manevi miracına, milletimizin kardeşlik ve huzuruna vesile olması dileğiyle, Miraç Kandilinizi tebrik ediyorum.

Bu gece hürmetine ibadetlerimizde samimi olmayı ve Bilâd-i İslam’a nusret ihsan etmesini Yüce Rabbimiz’den niyaz ederim.

Her bahar binlerce ÇİÇEĞİN, her kandilin Rahmeti SONSUZUN habercisidir. Mağfiret ve Rahmet dolu bir Kandil geçirmeni dilerim.

Bu dünyanın GEÇİCİ olduğunu hatırlatan, bize GERÇEĞİN KAPILARINI aralayan bu mübarek Miraç Kandilin Kutlu olsun.

Namaz, sancıma ilâç, yanık yerime merhem; Onsuz, ebedi hayat benim olsa istemem (NFK) Miraç Kandilimiz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları Resimli

Gönüllerin Barış ve Sevgide buluştuğu, dostlukların artıp hüzünlerin azaldığı, UMUTLU ve SEVGİ DOLU nice hayırlı Kandillere.

Hüzünlerin takatleri kestiği bu zor dönemde Allah, Miraç Gecesi hürmetine Hakk’a adanmış ruhlara ferec ve mahreç lütfeylesin!

Kandil; hatırlama, aydınlanmadır. En büyük Sevgili’nin emaneti ve nesiller boyu aktarılan sevgidir. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Gözlerindeki ışıltının, kulaklarındaki tatlı sözlerin, gönlündeki sevgi tohumlarının hiç eksik olmaması dileğimle Miraç Kandilin Mübarek olsun.

Yüce Mevla’m Sana ve Sevdiklerinle huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatı noktalamayı nasip etsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Geçmişin bugünle, Işığın gölgeyle, Umudun gerçekle, Üzüntünün neşeyle, Öfkenin sevgiyle barışması dileğiyle; Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yüreğine damla damla serpilsin huzur, damla damla dolsun günlerin mutlulukla,  tüm hayallerin ve duaların kabul olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili sevdiklerinden gülücükler getirsin. Öyle içten öyle samimi ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Çekirdekte gizlenen AĞACIN hayat bulduğu gibi, bu mübarek günlere gizlenen MANEVİ iklimi bulman dileğimle Miraç Kandiliniz Mübarek olsun.

Bu gece Yürekler tüm MÜSLÜMANLAR için atsın. Hep beraber ellerimizi semaya açıp DUA edelim. Miraç Gecemiz Mübarek olsun.

Miraç Kandili Sözleri

Niyet et, dua et, sebat et, sabır et. Sonrası mı? Sonrası, “Kûn Fe Yekûn” O, ol der ve olur. Dualarınız kabul görsün! Kandiliniz mübarek olsun.

Şu ölümlü Dünyanın SULTÂNI değil HİZMETKÂRIYIM. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Sevdiklerimle ağlar, Sevdiklerimle gülerim. DOSTLARA, iyi kandiller.

Allah’ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı, arşın kapılarının sonuna kadar açıldığı bu günde rahmet damlalarının seni sırılsıklam etmesini dilerim. Miraç Kandilin Mübarek Olsun.

KARDEŞLİK ne zaman ne de mekân ile ilgilidir. Eğer eller SEMAYA açıldığında AKLINA geliyorsa birisi işte O KARDEŞİNDİR.  Miraç Kandilin Mübarek olsun KARDEŞİM.

MİLLETÇE gelecek adına ZOR GÜNLERDEN geçtiğimiz şu dönemde MİRAÇ’ın yeniden UYANIŞA ve DİRİLİŞE vesile olmasını dilerim. Miraç Kandilin Kutlu olsun…

Peygamberimiz’i sallallahü aleyhi ve sellem Miraca çıkaran aşk, bizi de rıza-i ilahiyeye, huzura, selamete, çıkarsın İNŞAALLAH.  Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun.

Mekke ufuklarında Allah’ın nuruyla ümmetini selamlayan gül yüzlü Peygamberin aleyhisselam şefaatinin üzerimize olması dileğiyle… Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Aziz, sıddık kardeşlerim! Sizin miracınızı tebrik ve Mirac sahibinin aleyhisselam sünnet-i seniyesine sizi ve bizi tam muvaffak eylemesini rahmet-i İlahiye’den niyaz ediyoruz.

Rahmet damlalarının pencerene vurduğu, manevi duyguların etrafı sardığı bu gecede, kafanı yastığa koyup KEŞKE dediğin tüm güzellikler senin olsun. Miraç Kandilin Mübarek olsun.

Namaz dinin direğidir, nurudur, Sefine-i dini namaz yürütür, Cümle ibadetin namaz piridir, Namazsız niyazsız İslam olur mu!? Gecemiz mübarek olsun.

Ellerin arşa, kalplerin YARADANA, dillerin duaya yöneldiği gecenin hayırlara vesile olmasını dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Gel yaratılanların en ŞEREFLİSİ, Miraç tan iner gibi gel. Bekliyoruz yıllardır. Burada buluşmasak da Ahirette komşu olmayı nasip et Yarabbim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

İnsan gül olmasa da Güllerin arasında gül kokar. Hayatında güllerin eksik olmaması dileğimle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

An olur, bin yıldan uzun olur. Yıl olur, andan kısa gelir. Bire bin katan bu mübarek gecede DUALARDA buluşmak dileğimle Miraç Kandilin hayırlı olsun.

Güneşin sıcacık ışıkları, yüreğini okşasın, kâbuslar senden ötede, melekler hemen yanı başında olsun. Ay öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Miraç Kandilin mübarek olsun.

Gül, Hz. Muhammed (s.a.v)’i anlatır. Gül, sevginin adıdır. Bu sebeple her bahar gülle taçlanır. Din-i Mübin-i İslam’ı idrak edene gül koklatılır, GÜL KOKULU kandilin mübarek olsun.

Bu mübarek günde bütün duaların arşa çıkıp, dualarımızın kabul olup sağanak olup bizi sırılsıklam bırakmasını Cenâb-ı Mevla’dan dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bu YALAN DÜNYANIN cazibesine yenik düştük. Esiri olduk ama ADINI KALBİMİZE YAZDIĞIMIZ kardeşlerimizi hiç mi hiç unutmadık. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin semaya açıldığı, gözlerden yaşların süzüldüğü, Rabbani esintilerin yürekleri okşadığı bir anlık zamanın bir asra bedel olduğu bu günde sevenlerle dualarda birleşmek ümidiyle Miraç Kandilin Mübarek olsun.

Hayırlı işler insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak ömrü uzatır. Bütün hayırlı işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker, kötü iş ehli olan kimseler ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

Miraç Kandili ve Cuma Mesajları

Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Hayırlı cumalar…

Af dilemekten çekinmeyin, Hiç bir günah ALLAH’ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin…Hayırlı Cumalar!

Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Cumanız Mübarek Olsun.

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin. Selam ve DUA ile … Hayırlı Cumalar.

Ey benim güzeI mevIam! Benim senden istedikIerimi değiI; senin bende görmek istedikIerini yaşat bana. Hayırlı Cumalar!

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (S.a.v) şefaatı üzerinize olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Cuma günün mübarek olsun.

Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

Kalbinizden gecen tüm dua’lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar… Mevlana diyor ki; dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar…

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mübarek olsun.

ALLAH’IM…Sen seni anlatan dilleri…Seni anlatan halleri…Ugrunda gecen günleri…Sevginle dolup tasan aydinlik kalpleri…; ihsan eyle…ilahi iman verdin ; daim eyle…ihsan verdin; kaim eyle… Bu mesaji okuyan kulunu ‘Cennetinle, cemalinle müserref eyle’ (Amin)

Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden ayrı koyma. DuaIarınızı bekIer, hayırIı cumalar dilerim.

Ey ALLAHIM! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin) hayırlı cumalar.

Allahım Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımıda ikrar ederim. Beni affet. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Yorum yapın