Kabe İle İlgili Sözler

Kabe aşkı ile yanan Müslümanlar için hazırladığımız bir sayfada birbirinden güzel, anlamlı ve etkileyici Kabe ile ilgili sözler yer almakta.

En Güzel Kabe Sözleri

Ne güzel yakışır iki kelime; Biz ve Kabe.


Kâbe bir taç. Biz ona muhtaç.

Kâbe bir cennettir, onu korumak gerekir.

Dünyanın 7 harikası varmış ama Kabe 1 tane.

Kâbe’ye parası olan değil, Allah aşkı olan gider.

Mekke’yi bilmeyenler, Paris’i aşk şehri sanıyorlar.

Bir sabah güneşi ile Kabe’de uyanmayı nasip et Allah’ım.

Kalpler taş kesilmesin diye taşın kalp kesildiği yerdir, Kabe.

Kabe Sözleri

Rabbim Kabe’de sabah namazı kılmayı nasip etsin inşallah.

Ahh şimdi burda uyumak yerine Kabe de seyre doymak vardı.

Tebbet sûresi çınlıyor kulaklarımda, elleri kurusun tüm zalimlerin.

Mekke’de çocuk olsam. Ekmek almaya diye çıkıp, Kabe’ye koşsam.

Kabe nasıl Allah’ı hatırlatıyorsa, işte tesettür de Allah’ı öyle hatırlatmalı.

Ve ben, sabırla, heyecanla Kabe’ye davet edeceğin günü bekliyorum Rabbim.


Kalp kırmak, 70 kere Kabe’yi yıkmaktan daha büyük günahtır. Hz.Muhammed

Hayırlı cumalar, cümlesini Kabe’nin yanı başında söylemek nasip olsun herkese.

Zahirde dönüş Kabe etrafındadır, hakikatte dönüş kendi temizlenmiş nefsinedir.

Kâbe bir saraydadır. Etrafı siyah renge boyanmış örtülerle kapatılan altın bir saray.

Kabe Sözleri

Kabe’ye gidince çocuklarım olduğunu unuttum diyeni duydum ben, hiç derdim kalmadı.

Oraya giren insan izzetli olacak ve kainatın yaratıcısının dışında hiçbir varlığa boyun eğmeyecekti.

Kabe-i Şerif yıkılarak taşları denize atıldığı vakit, işte o zamanda korkunç alametler olur. Hz. Muhammed

Hacca gidenler, orada Kabe’nin sahibini arasınlar. O’nu bulduktan sonra Kabe’yi her yerde bulabilirler. Mevlana

Bir defa kalp kırmak, Kabe’yi alt üst etmekten daha kötüdür. Zira Kabe’yi Hz. İbrahim inşa etmiş, gönlü ise Allah yaratmıştır. Mevlana

Kabe’ye bakıyorum, kuşlar alacakaranlıkta Kabe’nin üzerinde uçuyor. Dünyadaki tüm dertler bitmiş! Yıkılsa dünya umursamam, öyle bir hal.


Kâbe dünyanın ortasındadır, herkes yüzünü ona döner. Ama onu ortadan kaldırdığında aslında herkes birbirinin ruhuna secde etmektedir. Şems

Midesine kul olanın Kâbe’si sofradır, kâsesi hastalık suyu ile doludur. Âşığın Kâbe’si vuslat nurudur. Zâhidin kıblesi ihsân, lütuf ve Kerem sâhibi Allah’tır.

Kabe, anıt bir meşale gibi, yolların en birikmiş kavşağında, çağırıyor. Buyruk çağırıyor, yasak çağırıyor. Farz ve sünnet, hazır ve gayb çağırıyor. İslam çağırıyor.

Ümit alanında her gönlünü kendine bağla. Huzur meydanında akıllı bir dost ile ilişki kur. Bil ki; toprak ve su ile yapılan Kabe bir gönül kıymetin de olmaz. Ömer Hayyam

Kabe Sözleri

Her şeyden tatlı olan o yer, Allah’ın dünyadaki evinin tadı bu ise ki bu bir fragman, gerçek film olan cennet ve daha da üstü denilen Allah’ın rızasının tadını bir düşünmek lazım.

Melek kanatlarından süzülür bin bir ahenk, Tavaf eden müminler meleğe mukabil mi, Gönülleri ışıtır ikliminde yedi renk ve selam kapısında hayali peygamberin özgürlüğü tescilli bu beldede kamberin.

İki seçenek var: ya Kabe’ye yüreğini koymak, ya Kabe’yi yüreğine koymak. Sen ikincisini yap, yüreğin yürüyen Kabe olsun. Nice hacca gidenler vardır ki Kabe onlardan kaçar; nice gidemeyenler vardır ki Kabe onlara koşar.

Kabe İle İlgili Whatsapp Durumları

Şükürler olsun bana kabe yi nasip eden yaratıcıma şükürler olsun.

Kabe etrafı siyahlarla kapatılmış en güzel saraydır.

Allahım senden uzaklaştığımızı görürsen bizlere senin yoluna yönelt.


Bir kabe’yi şerif yıkılırsa ve her taşı ayrı yerlere atılırsa işte o zaman korkun.

Kabeye gidince bir müslüman çocukları olduğunu dahi hatırlamaz derler.

Kabe bizlerin en değerlisidir bizlere kabe de tavaf etmeyi nasip et Allah ım.

Kabe İle İlgili Sözler

Kabe yüce Allah ın bizlere bir lütfudur.Kalplere ışık tutar ve bizleri aydınlatır.

Şu fani ve yalan dünyada her kalbi kendine bağla huzur dolu akıllı bir dost edin.

Rabbim ne olur sen beni kabe ye davet et ve bana kabe de namaz kılmayı nasip et.

Hacca giden bir mümin kabe’nin esas sahibini arasın.Kabenin sahibini bulduysa kabe her yerdedir.

Kabe ye giden ve ona yüz süren bir mümin Allah ın dışında başka kimseye boyun eymeyeceğini bilmeli.

Kabeye giden bir müslüman kalp kırmamalı ve kimseyi üzmemeli.Kabeyi Hz İbrahim inşa etti kalbi Allah yarattı.

Her yerden daha hayırlı olan o güzel yer dünyadaki her şeyden tatlı. Gerçek olan cennete erişmenin en güzel yolu.

Yemek düşkünü insanların kabesi sofradır.Bardağı hastalık doludur.Aşığın kabesi vuslat nurudur.Lütuf ve kerem sahibi sadece Allah tır.

Kabe dünyanın tam ortasındadır ve müminler ona dönerek secde ederler.Kabe ortadan kalkınca herkes birbirine bakarak secde eder.

Kabeyi izliyorum ve gece karanlıkta bütün kuşlar onun etrafında uçuşuyor.Dünyanın bütün dertleri bitmiş herkes çok mutlu görünüyor.

Kabeye gitmeyi bütün kalbimle istiyorum Allah ım ne olur bir zaman ezanı orada dinlemek ve sabah namazını orada kılmayı nasip et bizlere.

Eğer kalbinden geçiyorsa kabeye gitmek iki seçeneğin var. Birincisi kabeyi yüreğine koymak ikinciside kabeye yüreğine koymak sen birincisini  yap kalbin ve gönlün yürüyen bir kabe olsun.

Kabe’ye Özlem

Şehirler içinde değilmi ki Habibullah seni sevmişti ? Ve o yuzden Hicret ederken şu sözler dökülüyordu Kainat`ın İnci`sinin dilinden :

Mekke ! Sen benim için dünyada en sevimli yersin. Senin halkın beni senden çıkartacak olmasaydı Vallahi senden asla çıkmazdım. diyordu. Evet sen işte okadar kıymetliydin.

Senden ayrılalı Ey Kabem bir garibe döndüm . Ne ilginçtir sanki sen benim öz Vatanım`dın. Hiç ayrılık acısı çekmedim senin yanında aksine mutlu oldum huzur buldum . Ayrılık acısı Türkiye`ye ayak basar basmaz başlamıştı.

Neyse ki daha o güzelliklerden tam olarak sıyrılmamışken Ramazan yetişti imdadıma. Günlerimi, gecelerimi biraz olsun ordaki gün ve gecelere benzetmeye çalıştım.

Teravihim ile , Mukabelem ile , gece Namaz`ımla… Ama işte oda bitti. Ve ben yeniden ayrılık acısı ile yanmaya başladım. Ey Kabem ! Çok özledim o güzel Ezanlarını sende kıldığım o eşsiz Namaz`ları, Namaz vakti kadın erkek herkesin sana doğru yol aldığı o muhteşem manzaraları ve karşında yapılan o sohbetleri. Çok ama çok özledim senin karşına geçip kendimden geçmiş bir halde seni seyretmeyi. Bir arkadaşım söylemişti görünce aşık oluyormuş insan ve o yüzden gidenler birdaha birdaha gitmek istiyorlarmış. Evet çok haklıymış görünce o güzellikleri ayrılmak istemiyormuş insan. Nasıl ayrılmak istesinki..

Fıtrat`ının arzuladığı bir yaşam var orada. Allah`a ibadet için yaratılan insana bir nebze olsun bunun idrakine varıyor ve Allah`a yakınlaştığını ve Allah`ın kendi üzerindeki sayısız niymet, lütuf, ve İhsan`ını düşünüyor.

Rabbimiz`in kuluna ikramını güzel bir hikaye ile dinledim. Kulun biri ağlaya ağlaya Kabe`yi Tavaf ederken bir yandanda şöyle dua ediyormuş; Allah`ım ! Ben bu aciz halimle evime gelen misafirime ikramda bulunuyorum. Ya Rabbi ! Sen ki Kerem sahibisin. Ne olur beni ikramsız çevirme.Evet hani Beytullah diyoruzya yani Allah`ın evi, orada Rabbim`in çeşit çeşit ikramlarına şahit oluyur insan. Bu aciz ve günahkarlığıma rağmen beni bir yarışmayla seçip orada bulunduran üç ayların her ikisi olan Recep ve Şaban`dan tattıran hem bilgili hem edepli hepside benden çok çok iyi bir arkadaş grubu ile bana ikramda bulunan Rabbim !

Şükretmekten dilim Lal olsa yinede bu niymetlerin şükrünü Eda edemem . Affını, merhametini rağzı olacagın bir yaşamı ve yüzüm olmayarak tekrar tekrar o güzel mekanlara gitmeyi nasip eyle ey merhametlilerin en merhametlisi !

Selam ve Dua ile

Yorum yapın