Hasret Mesajları

Eşinden, nişanlısından, sevgilisinden ayrı yaşamak zorunda kalanlar için etkileyici, anlamlı ve hasret dolu mesajlar bu sayfa altında toplandı. Sizlerde hazırlamış olduğumuz hasret mesajları ile uzakları yakın edebilirsiniz.

Hasret Mesajları

Titizlikle hazırladığımız hasret mesajları başlıklı yazımızı vakit kaybetmeden incelemeye başlayabilir beğendiğiniz hasret mesajını Whatsapp gibi platformlarda paylaşabilirsiniz.


Ne kadar sarılırsan sarıl bıraktığında özlersin.

Bu hasretin süresi yok, bir gün sona eresi yok.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Özlemek için sevmişiz birçoğumuz, kavuşmak ne haddimize.

Sen aydınlığa ben sana hasret. Gel eritir demirleri bendeki ateş.

Bazen “özledim” derken dünyadaki bütün güzel şiirleri söylemiş.

Yalnızlık hep güzeldir ama şu sensizlik yok mu gel canımı al diyor.

Hasret Mesajları
Hasret Mesajları ve Hasret Sözleri

Keşke şu an senden bir mesaj gelse, sadece tek kelime yazsa. Özledim.

Bir gülün peşinde koşanlar çiğnedikleri kır çiçeklerinin farkına varmazlar.

Gidişinin hüznü gözlerimde, acısı yüreğimde kaldı. Gel de dindir bu ıstırabı.

Kar beyazdır ölüm ellerinden, gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne!

Ben, seni, gözlerimi kapattığımda değil, Gözlerimi açtığımda görmek isterim.

Gel gel berü ki savm u salatin kazası var, sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

Akşam güneşi aşıyor yine dertlerim başlıyor ufuktaki kızıl gurup yüreğimi ateşliyor.


Bugüne kadar öğretmenlerim hep yanlış öğretmiş! Çünkü en uzun fiil beklemektir.

Özlemekten daha zor bir şey varsa; o da özlediğini özlediğin kişiye söyleyememek.

Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız çiziyorum, artık benimde bir gökyüzüm var.

Hasret Mesajları
Resimli Hasret Mesajları

Beklemek güzeldir dönecekse eğer beklenen. Özlemek güzeldir özlüyorsa eğer özlenen.

Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.

Aramızdaki mesafeler aşkımıza asla engel olamaz. Çünkü varlığım senin yokluğuna aşık.

Bilir misin geceler ne kadar uzun gelir bekleyenlere. Hele o beklenenler vazgeçilmezlerdense..

Baharımsın gülümsün, kanaryam bülbülümsün, senden ayrılamam ben sen benim kaderimsin.

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilme aşkı olmasa inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak.

Yaşadığım her an seni özlemeye itiyor beni ağır geliyor yokluğun beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin.

Süsledim gelin misali gençliğimi sandığıma kaldırdım. Sensiz geçen yılları sildirdim sana yeni zaman aldırdım.


Sevmek güzeldir seviyorsa sevilen beklemek güzeldir gelecekse beklenen ve özlemek güzeldir özlüyorsa özlenen.

Bana kalsa gökyüzündeki tüm yıldızlar yerine bütün insanlara Senin gözlerinde ışıldayan bir çift yıldız gönderirdim.

Hasret Mesajları
Sevgiliye Hasret Mesajları

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin sen var ya sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin.

Dudaklarım da bir ateş. Avuçlarımda alevsin. Sensiz yalnız sensiz içim. İlahımsın sevgilimsin, sen benim her şeyimsin.

İki şaşkın yıldız gibi parlayan gözlerine bakıp da, senin ruhunu tüm içtenliğiyle görebilenler anlar ki sen bir ömre bedelsin.

Şimdi uzaktasın, benimle değil ben ise yalnızım, seninle değil adın kalbimde, dilimde değil seni çok özledim, elimde değil.

Kış baharı özler bende seni, toprak suya hasret bende sana, acımasız bir dünya her şeyi yalan, sevgisiz bir hayat mecburuz buna.

Günler ne kadar çok olsa da geçmeye, özlem ne kadar zor olsa da bitmeye, güneş ne kadar yakıcı olsa da sönmeye mecburdur.

Akşam olunca hüzünle dolarım, ateşini bağrımda yakarım, özlemle gül gibi solarım, gülün ömrüyle değil sevdasıyla yaşarım.

Bir isim var unutamadığım, bir çiçek var koparamadığım, bir hayal var kuramadığım, birde sen varsın özleyip de ulaşamadığım.

Hasretim rengine siyah mı desem ağarmak bilmiyor sonsuz geceler ya gülerdim ya olurdum görsem ömrümden uzansa sensiz geceler.


Sensiz yalnız sensiz içim. Gözyaşlarım yağmur gibi. Yanağımı ıslatıyor, kollarım bekliyor seni, öpsem öpsem ellerini, yine de sana hasretim.

Resimli Hasret Mesajları
En Anlamlı Hasret Mesajları

Sevdimse; verdiğin yürekle sevdim sen açtın bu ufku karşımda sonsuz Yürüdüm bir yolun sonuna geldim Yıkık, üzgün ve paramparça sensiz.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü işte ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, Suyun damlasında, selin coşkusunda Kimi yanımdasın kimi rüyamda Ama hep aklımdasın sakın unutma.

Öyle senden çok uzaklarda değilim, görmesini bilen gözlerin bakışındayım, belki sana senden daha yakın bir yerde, çarpan kalbinin her atışındayım.

Eğer beni hissetmek istersen bir gece yarısı odanın tüm pencerelerini aç ve içine derin bir nefes çek bil ki içine çektiğin her nefeste beni tadacaksın.

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan, yaprak düşer dalından  damla ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak değildir sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir.

Ilık bir rüzgâr esti buradan, nereden estiğini bilemedim nereye gidiyorsun dedim, “özlenen her yere” dedi. Aklıma sen geldin çünkü özlenen sendin.

Bir gün anlarsın hayal kurmayı beklemeyi ümit etmeyi. Lanet edersin yaşadığına. Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın. Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu, bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke.

Seni görmediğim günler karanlıktayım, katran gecelerdeyim cehennem misali bir yerdeyim. Bir demir nasıl paslanır, bir elma nasıl çürürse İşte öyleyim.

Seni seviyorum demeyi özledim, kahırlanıp içimi dökmeyi, küsüp küsüp barışmamızı özledim seni kıskandığım günleri, hayallerimin sultanını özledim!

Yüz yıl oldu yüzünü görmeyeli, belini sarmayalı, gözünün içinde durmayalı, aklının aydınlığına sorular sormayalı, dokunmayalı sıcaklığına karnının.

Bilirim buz dağıdır özlem, eflatun sabahlarda. Bilirim kulaklarım çınladığında özleyenim vardır uzaklarda ve yine bilirim ki özleyenim, özlediğimdir aslında.

Usandım yeşermemiş umutsuz bahçeyi beklemekten, usandım, tarla kuşunun sesinden usandım bu yürekten kendimden usandım durup durup seni özlemekten.

Bütün kadehlerimi hep sana adıyorum hep senin için bu bir bir boşalan şişeler umutsuzluğum sarhoşluğum senin eserin Senin yüzünden bu delicesine içmeler.

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Bu gece seni düşüneceğim; Ne kadar uzakta olursan ol, Sevgimi avuçlarıma alıp yıldızlara üfleteceğim, Gecenin rengine kucağındır diyerek düşlere dalacağım.

Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

Bir bulut gibidir benim kalbim başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır!

Bir gün bana soracaksın, ben mi yoksa hayatımı daha çok seviyorsun diye. Hayatı diyeceğim. Küsüp gideceksin ama hiç bir zaman bilmeyeceksin benim hayatım sensin.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken, bir tatlı sevda gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi âlemde hangi düşlerde isen gel çünkü seni ve gülüşünü çok özledim.

Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karşımda ya da sesin kulağımda, ya ben çıldırıyorum, ya da çok özlüyorum, ya özlemek, ya da özlenen çok özel bir tanem.

Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgâr olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üşümeyesin diye.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Oradasın biliyorum ama ulaşamıyorum. Var olduğunu biliyorum ama dokunamıyorum. Konuşuyorsun biliyorum ama duyamıyorum. Uzaktaki aşkım seni çok özlüyorum!

Özlem yakarsa yüreğini ve acı çekersen hasretten beni an! Çünkü ben içimde yüzbinlerce özlemimle her gün seni yaşıyorum, seni delicesine özlüyorum, sana doyamıyorum.

Özlemek seni, yalnızca seni özlemek, uzayan gecelerde seni beklemek. Üşüyor ellerim, yüreğim üşüyor, gözyaşlarım düşüyor gecenin orta yerine. Zaman geçiyor, çığlık çığlığa yarıyor sessizliği hasret!

Gel artık gel de bitsin bu acı biraz da gözlerinle sev beni, elin dokunsun elime tenin tenime ben hayal değilim gerçeğim etimle canımla de gel de bu can senin artık de gel de nefes alayım yaşadığımı hissedeyim bende.

Hissedince sana vurulduğumu baharda kuş olup uçasım gelir bakınca o güzel gözlerine hasreti bir anda silesim gelir ama ne çare bir tanem ne çare ne kuş olup uçabilirim nede hasreti silebilirim ama seni bir ömür boyu sevebilirim.

Bak yine soldu güneş, yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim, gelmezsen kahrolurum, yıkılırım sevgilim tadın sinmiş suyuna, taşına toprağına, bu şehirde ne varsa sana benziyor.

Hani dönecektin gittiğin yerden yoluna duvar mı taş mı ördüler, Kadere talihe bu sitem neden, Sen kıymet bildin de çok mu gördüler. Nerede çılgınlığın nerede arzular, Böylemi yaşanır sende sevdalar, neylesin denizler neylesin dağlar.  Sen gelip sordun da yok mu dediler.

Seni özlemeyi en çok ben bilirim hiç yakınmadım seni özlemekten üstelik sana kavuşamama ihtimali işlenmemiş soğuk bir taş gibi önümde dururken. Sana dokunamamak yüreğimi bu kadar acıtırken. Yine de bil ey yar. Bil ki ben yüreğimi acıtan bu acıya inat, dokun.

Yorum yapın