Duygusal Sözler

Etkileyici ve anlamlı duygusal sözler ile sevdiğinizin kalbinde yer etmeye hazır mısınız? Günümüzün en güzel duygusal sözleri kısa, uzun ve manidar olarak sayfamızda derlendi.

Duygusal Sözler Kısa

Gönül yorgun düştüğünde yürek dilsiz kalır.

Kahrolsun yan yana olmadığımız her yer.

Eğer aşk yalansa acısı neden bu kadar gerçek.

AŞK acısı taşımayan yürek ya deliye aittir ya ölüye.

Saç diplerimden tırnak uçlarıma kadar kırgınım sana.

Gece uyuyamayan insanların gündüze sığmayan acıları vardır.

Ya Rab bana cism ü cân gerekmez cânân yoğ ise cihân gerekmez.

Kırdıysa sessiz kal sessizliğinden kırıldığını anlamıyorsa onsuz kal.

Manalı Duygusal Sözler

Saçının bir teline dünyalar feda olsun kalbin hep benimle dolu olsun.

Gelse affetmem diyorsun ama adını duyunca gözlerin doluyor be oğlum.

Sert rüzgârlar karanlık geceleri severmiş aynen benim seni sevdiğim gibi.

Şurama batan diyor şair. Şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim.

Gerçek aşk bir hayalet gibidir. Herkes ondan bahseder ama gören çok azdır.

Saniyeler sonra neler olacağını bilmeden yıllar sonrasının hayallerini kurduk.

Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et çünkü aşk sessiz sevgi dilsizdir.

Öyle yorgun ki hislerim. Artık sana karşı bir şey hissetmeye bile dermanı yok.

Sen çölde açmış bir çiçek olsaydın seni kaybetmemek için ölene dek ağlardım.

Özledim diyorsun mektubunda. Sadece kuru bir özledim mi yazdı yanık yüreğin.

Allaha emanet ol dedi ve gitti. Güldüm. Zaten ondan başka kimim var ki? Dedim.

Allahım canımı bir sonbahar günü al ki o vefasız getirecek bir gül bile bulamasın.

Kahve aşk gibidir her ne kadar sabır ve özen gösterirsen tadı o kadar güzel olur.

Ekmeğime hoşçakal sürdün ya sen ben şimdi aşk karınla sana ne şiirler yazarım.

Hayatta iki kör tanıyorum 1.si senden başkasını görmeyen ben 2.si beni göremeyen sen.

Sensizliği dinlemek sessizliği dinlemekten zor ama en zoru sensizliğin sessizliğini dinlemek.

Cama vuran her damlada bir tek sen varsın ne diyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın.

Fani aşk yoktur aşkların hepsi baki olanadır. Tek fark şudur ki kimi sanatı görür kimi sanatçıyı.

Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen bil ki o yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir.

İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar ama dönüp de kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

Susmak kabullenmek değil cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa uzun yorgunlukları vardır.

Anladım ki aşk her iki tarafı da mağdur eden yürekte izinsiz gösteri yapan mutluluk karşıtı bir eylem.

Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı? Felekler yandı âhımdan murâdım şemi yanmaz mı?

Biri gelir ve gülümsemesiyle tüm dertlerini unutturur. Sonrasındaysa senin tek derdin onun gülümsemediği anlar olur.

Denir ya aşk iki kişilik yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü aşk acısı hep tek kişilik.

Ne zaman sağır ressam kristal bir zemin üzerine düşen yağmur damlasının sesini çizerse seni o zaman unutacağım.

Hayat dair anılarımı bıraktım geride seninle başlıyorum yeniden dönüyorum kendi dünyama hayat artık sensin benim için.

Bir gül olmak isterdim dalımdan koptuğum an yalnız senin için kopayım ve yalnız senin avuçlarında solayım diye bir tanem.

Kalbi yorgun olanın dili keskin olurmuş ya kalbi yorgunun yanında olmayacaksın ya da yanında olduğunun kalbini yormayacaksın.

Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkumu kalbime değil güneşin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

Aşk bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı.

Ey tabip! Aşk derdiyle başım hoş benim yaramdan el çek sen. Bana derman hazırlama ki senin merhemlerin benim ölümüm sayılır.

Denizde kalem kumdan kâğıtlar yaptım her yere seni seviyorum yazdım ama sen aptaldın inandın ben seni sevmedim sana taptım.

Ey gönüm bilmez misin gözler sebepsiz yaşarmaz dudaklar sebepsiz kurumaz gönülde bir dert olmadıkça kimsenin yüzü sararıp solmaz.

Hasretim senelere dönse de ne aşkına bedduam ne de sana kinim var bin bir dert çektirsen de seni mahşere kadar sevmeye yeminim var.

Etkileyici Duygusal Sözler Uzun

İnsanların bir yere ait olup olmadığını belirlemesi onun kendini huzurlu hissetmesi ile doğrudan ilintilidir. Bir insan içten içe inkâr edemiyorsa, aslında o yere veya kişiye aittir.

Neyi istiyorum biliyor musun? Öylece sana sarılmak. Saçlarına dokunmak, nefesini içime çekmek istiyorum. Sana sıkı sıkı sarılırken, seni sevdiğimi en içten halimle söylemek istiyorum. Ve bu anın sonsuza kadar devam etmesi benim en büyük hayalim.

Her gün bir diğer günün aynısı. Yine geceye dalıyorum, sonu gelmeyecek bir döngü sarmalı beni sarmalıyor. En sıkıcı ve beynimi kana bulanmış hissettireni ise yine sensiz geçirmek zorunda olduğum bir gecenin beni içine çekmesi. Sen olmasan da seni seven, bunu zorda öğrenen birisi var unutma ve hep hatırla bunu.

Sana olan aşkım bende gizli saklı duruyor. Kimse bilmez bunu, başkalarının seni sevdiğimi bilmediği gibi. Seni tanıdım ve o anda, dünyadaki bütün kadınlara kapılarım kapandı. Olacak bir şey varsa seninle olacak. Aksi bir durum söz konusu bile olmayacak sonsuza kadar.

Güzelin güzelliğini dikeni bile bozamaz. Sevdiğin insanın kokusu yeter seni ona bağlamaya. Bir tanen olması için, gözlerine bakması, seni sevmesi yeter. Geri kalan hiçbir şeyin önemi yoktur.

Seninle bir hikâye yazmak istiyorum. Geçmişten günümüze uyarlanmayan, siyah ve beyaz bir hikâye olsun istiyorum. Sadece ikimiz olalım. İkimiz bütün zorlukların üstesinde gelelim, ama asla renkli bir filme geçiş yapmayalım. Bizim hikayemizde biz olalım yeter.

Aşk için ağlanıyorsa ve bu bir erkek ise, ne yapıp edin onu kaybetmeyin. Erkekler de ağlar ama, kıymet verdiklerine. Sevdalım diye içten içe, üzerine titrediklerine.

Gecenin gelmesi midir beni hüzünlendiren, yoksa senin yokluğundan dolayı çektiğim açımıdır. Kimse yokken sen vardın, şimdi bir sürü insan var yanımda, ama ben o kadar yalnız hissediyorum ki bunu sana nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Bu yaşamda, kimse bana bu denli büyük bir darbe vurmamıştı. Yine gece oldu ben hüznüme dönüyorum, sana iyiyse geceler.

Ellerine dokunmak, sokaklarda saatlerce yürümek. Normal bir insanın yapabileceği bir şey değil, ama bende normal değilim ki zaten. Senin varlığın, yokluğun, bir gelip bir gitmen beni delirtti. Ne olur artık, hayalimi bana geri ver ve bir daha benden alma.

Dürüstlük bir ilişkinin en olmazsa olmazlarındandır. Ben içtenliğimi kullanmayı severim, sana hep bu denli yaklaşmayı, gözlerine bu şekilde bakmayı isterim. Seninle ben, bir market rafında duran, ayrı markaların aynı ürünleriyiz. Birbirimizden bizi ayıran tek şey sadece paketin ambalajı. Hadi yırtalım ambalajı, bütün içtenliğimizi, içimizi birbirimize dökelim.

Dünyanın en zor mesleği nedir? Doktor olup insanları tedavi etmek mi? Mühendis olup dünyanın en büyük inşaatlarını yapmak mı? Bence bunların hiçbiri, bir insanın kendi içsel duygularını kendine anlatabilmesi, tercüme edebilmesi kadar zor değildir.

Sevgiliye Duygusal Sözler

Onlarca insan vardır çevrende, seninle konuşan, acı ve neşelerini paylaşan, sana kötülük yapan. Ama sen bunları önemsemezsin, önemsediğin kişinin sana olan sözleri seni bitirir. Ondan duyduğun her kelime, beynine saplanır kalır. Kaç yıl geçse de unutmazsın unutamazsın.

Beni aşkı hiçbir zaman aramadım ki, sen karşıma çıkınca ben sana âşık oldum. Senin düşüncelerine, duygularına, bana olan tavırlarına âşık oldum. İlk görüşte, birbirimizi anlamamıza âşık oldum.

Sonsuzluk evrende var olan bir olgu değildir. Hiç kimse, hiçbir şey sonsuza kadar yaşamını döndüremez. Sadece hayali duygular kendisini idame ettirebilir. Âşık olmakta böyledir. Bir insan, başka birine sonsuza kadar aşık kalabilir. Ölse bile aşık kalmaya devam edebilir. Bunu engelleyecek hiçbir güç yoktur. İşte ben sana sonsuzluk içinde âşık oldum.

Kalbimden gelen sesleri hep kıstım, ona hiç şans tanımadım. Ama sen karşıma çıktın. Buna engel olmadım. İçim dışım birbirine girdi. Ne yapsam da kalbime söz geçiremedim sevdiğim. Seni seven kalbimi de seni de çok seviyorum bu hayatta.

Yalnız kalmaktan korkmayın. Yalnızlık insana zarar vermez, insanın kendisine iyi davranmasını sağlar. Oysa ki, yanlış bir aşk, yanlış birinin kalbinize girmesi, hayatınızı alt üst eder. Kalbinizi parçalar yerinden söker ve en sonunda alır başını gider.

Birini gerçekten sevmek, inanılmaz bir duygudur. Ben seni, inanılmazlıklarım ile seviyorum. Senin yaptığın hatalar, bana karşı davranışların, yanımdan gelip geçiyor. Ama asıl kalan hep sen oluyorsun. Ne yaparsan yap sevgilim, sana olan sevgimden zerre eksilme olmayacak.

Her gece, erkenden uyumak istiyorum. Gözlerimi bir an önce kapatıp senin hayalini kurmak, birlikte hayali zamanlar geçirmek ve böylece uyumak istiyorum. Sonra her defasında, rüyalarımda gerçekleşiyor, senin için kurduğum hayaller. Gerçeklikle, hayal arasında sıkışıp kaldım. Eğer bir gün gerçek olursan, buna nasıl inanacağımı tahmin edemiyorum.

Sevgilim, bizim sevgimizi anlatmak için sözler yeterli gelir mi inan ki hiç bilmiyorum? Bir yağmur düşün, yavaş yavaş yağıyor. Sonra birleşiyor, hepsi aynı yola gidiyor. Bir ırmak misali, kendinden taşmaya başlıyor. Bizim sevgimizde, kalplerimizden taşıp başka diyarlara gidiyor.

Seni çok sevdim. Kimseyi sevmediğim kadar, kalbimi sana açmayı başardım. İlk kez bir insanın gözlerine bakıp, ona sevdiğimi söyleyebildim. Ellerini tutup kendi kalp atışımı hissettim, yerinden çıkacakmış gibi. Olan oldu, şimdi ise, bu hayatta hiç olmadığım kadar pişman oldum. Seni sevdiğim için.

Yaşamak, nefes almakla ilgili değildir. Ölmekte birisi ile ilgili değildir. Bu hayatta, eğer onun için nefes alacak, kalbini verebilecek birini hak ettiğin zaman yaşıyorsundur. Duygularını açık tutup, sevgini her zaman emek üzerine kurmalısın.

Sana, seni seviyorum demek, sadece sevmem anlamına gelmiyor. Sokaktan geçen herhangi bir insanı da bir kediyi de herhangi bir canlıyı da sevebilirim. Ama seni kalbimde hissediyorum, öylece seviyorum işte. Bana gelsen de hiç gelmeyecek olsan bu hissim ebediyete kadar devam edecek.

Sevmek nedir biliyor musun sevgilim? Sana bakmaya kıyamamamdır, seninle sokakta yürürken, ellerini tutmaya utanmamdır. Seni seviyorum, bunu gözlerine bakıp söylüyorum, çünkü kalbimde hissetmeye devam ediyorum. Her insan seni sevebilir, sana seni seviyorum diyebilir. Ama hiç kimse benim seni sevdiğim gibi sevemez.

Seninle tek kişilik bir yolda buluşmak istiyorum. İkimizde birbirimize yol vermeyelim, tartışalım, birbirimizin göz bebeklerinde kendimizi görelim. Ömrümüzün sonuna kadar, olduğumuz yerde birbirimizi sevelim.

Bir insan, baktığı her yerde sevdiğini görüyorsa, duyduğu her sözde irkilip, o mu diye bakıyorsa, dinlediği her şarkı da onun adını arıyorsa, okuduğu her kitabın kahramanının yerine sevdiğini koyuyorsa, o gerçekten âşık olmuştur.

Bir masal gibi aşk istiyorum. Hikâyede kötü karakterler olsun. Senle ben iyiler olalım. Kötülere karşı aşkımızı kullanarak savaşalım. Masalın sonunda da biz kazanalım, aşkımız kazansın, sonsuza kadar mutlu yaşayalım.

Eğer bir insanlar sürekli konuşmaya başlamış, sürekli beraber vakit geçiriyorsanız dikkat edin o kişiye âşık olma şansınız oldukça yüksektir. Aşkın ilk görüşü olmadığı gibi, insanların birbirine tanıması ile gerçekleştiğine defalarca şahit oldum. O yüzden konuştuğunuz kişiyi iyi tanıyın, tanıyın ki ömrünüzde vereceğiniz bu karardan asla pişman olmayın.

Duygusal Sözler Erkeğe

Solum oldun, ama sakın sonum olma bir tanem.

Telaşımı hoş gör, ıslandığım ilk yağmurumsun.

Bu zamana kadar yaşadığım bu hayatın özetisin sen.

Çek bakışlarını gözlerimden, aşk bu şeytan doldurur.

Sen satırlara sığdıramadığım bir aşk şiirisin yüreğimde.

Herkesin gidecek bir yeri vardı. Ben kalktım sana geldim.

Sen benim, öbür yarımdın, ömür yaram oldun be sevdam.

Ben Mevla’dan bir mucize istedim O da karşıma seni çıkardı.

Sensin, kalbim değildir. Böyle göğsüme vuran. Sabahattin Ali

Sevdim. Çünkü bir tek ona sarılınca yuva gibi kokuyordu içim.

Sen olmayınca buralar buz gibi. Sensizlik bir iklim adı şimdilerde.

Sevmek daima beraber olmak değil, sensizken seninle olabilmek?

Ben istemem öyle iki günlük sevgili! Yüreğin varsa bir ömür sev beni!

Sen sayfalar dolusu yazdığım ve ömür boyu sürecek bir aşk şiirimsin.

Sen benim gökyüzüne gönderdiğim duamın yeryüzündeki cevabısın.

Seninle birlikte geçen bir saat bile, sensiz geçen bir yıla bedel bir tanem.

Bugüne kadar tanıdığım en karizmatik, en yakışıklı, en cana yakın erkeksin.

Sonra sana bakarak gülümsemen geldi aklıma; iyi ki sevmişim seni prensim.

Gel gönlümün sultanı, bende yalnızlık yok, gitmek yok sadece sende kalmak var.

Öyle her erkeğe benzeme sen, sen beni öyle bir sev ki ben bile kıskanayım beni.

Adamım seni tahmin edemeyeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum.

Hayatta bazı şeyler vardır insana huzur verir. Güneşin batışı, suyun akışı, bir de erkeğimin bakışı.

Kimileri seviyorum der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten çok sevmiştir. Can Yücel

Sen gecenin soğuğunda içimi ısıtan karanlığımı aydınlatansın, sen benim gökyüzüm, sen benim biricik ayımsın.

Evet, farkındayım güneşsin etrafında binlerce gezegen var ama sen de biliyorsun ki ben dünyayım ve bir tek bende hayat var.

Bir kadının bir erkeğe söyleyebileceği en güzel söz; bir daha ki seveceğim erkek, bizim oğlumuz olacak demesidir.

Seninle öyle bir mutluluk yaşayalım ki kalplerimiz aynı atsın, gözlerimiz hep birbirine baksın, sımsıkı sarılalım hep aşk kokalım.

Seninle ne zaman lades oynasak hep sen kazanıyorsun; çünkü sen her zaman benim kalbimdeyken ben nasıl aklımda diyebilirim ki.

Sevgiyi senin kalbinde gördüm, aşkla bakan gözlerinde öldüm, gülüşünle yaşamaya başladım, seni sevdikten sonra hep mutlu oldum.

Erkek dediğin sevdi mi adam gibi sever, sevdiğine aşkla bakan gözleri sevdiğinden başka herkese kör olur. Tıpkı benim yakışıklı prensim gibi.

Avucunun arasına bir yürek bıraktım. İster bir kenara kaldırıp atarsın. İster kendi yüreğinin üzerini koyar her zaman seninle olacağını hatırlarsın.

Herkesin hayatında bir erkek vardır ama kimsenin erkeği benim ki kadar yakışıklı ve benim erkeğim kadar sevecen olamaz. Seni çok seviyorum erkeğim.

Hayattaki en büyük şans yüreği güzel bir adama rastlamak, en güzel hediye de yüreği güzel bir adamın sevdiği kadın olmak. Diğer kriterlerin hiç önemi yok.

Herkesin sevdiği çiçek farklıdır; kimisi gülün kokusunu sever, kimisi karanfilin; ama bana en güzel koku ne gül, ne karanfil bana en güzel koku erkeğimin kokusudur.

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı. Ben seni bugünde sevmeyeceğim çünkü bugünde bitecek. Ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek.

Ben şair değilim ki sana güzel sözler söyleyeyim, ben ressam değilim ki sana mutluluğun resmini yapayım. Ben sevdiği erkeğe kör kütük sarhoşum bildiğim, hissettiğim tek şey bu.

Millet aşkını dağlara, yollara, duvarlara yazıyor ama ben aşkımı ne dağlara, ne yollara ne de duvarlara yazdım ben aşkımı sadece senin görebileceğin yere kalbime kazıdım.

Bir zamanların en hızlı sevgilisiydik; şimdilerin ise mutlu çifti olduk. Bundan sonra mı, bundan sonra sen benim tek sevdiğim, kollarında öleceğim tek erkeğim olacaksın. Seni çok seviyorum aşkım.

Seni ezberleyerek sevdim, tanıdıkça daha çok sevdim. Ben seni; seninle her anı yaşayarak sevdim, ben şükrederek inanarak sevdim. Ben sadece sevmedim sevmelerime her gün yeni bir sebep bularak sevdim. Seni çok seviyorum erkeğim.

Yorum yapın