Deprem İle İlgili Sözler

Deprem Haftası Ne Zaman?

Deprem haftası insanların dikkatini depreme çekmek için 1 ile 7 Mart arasında etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler ile depreme karşı alınması gereken önlemleri, buluşları ve icatları bütün insanlara göstermek amacı ile yapılmaktadır.

En Etkileyici Deprem İle İlgili Sözler

Sallanacak, vakit yok!

Sağlam temel, depreme engel.

Sarsılalım ama yıkılmayalım!

Deprem öldürmez, ihmal öldürür.

Deprem öldürmez, bina öldürür!

Unutulmamış unutkanlığımızdır deprem!

En erken uyarı sistemi, belleğinizdir!

Unutma önceden hazırlıklı olmak, hayat kurtarır.

Deprem İle İlgili Sözler

Taş taş üstüne olsun, taş baş üstüne olmasın.

Deprem bizleri bulmadan biz sağlam binalar bulalım.

Depremde ölmek istemeyen önlem alsın hemen.

Eşyaları sabitleyelim can ve mal kaybını önleyelim.

Unutma! Önceden hazırlıklı olmak, hayat kurtarır!

Depremi tahmin edemezsiniz ancak önlem alabilirsiniz.

Uygun yerlere ev yapalım, sonra pişman olmayalım.

Sağlam evler yapalım, depreme karşı çıkalım. Mutlu mesut yaşayalım.

Deprem yıkar binayı evi, can kaybına uğratır insan tedbirsizliği.

Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini biliyoruz.

Deprem Sözleri

Depremi göremeyiz ancak hissederiz, tedbirsizlikten can ve mal kaybederiz.

Deprem Sözleri

Depremlerin 2019-2020 yıllarında sık sık yaşamaya başladığımız bu günlerde sizlerde değer verdiğiniz bütün insanlara depreme dikkat çekmek amacıyla aşağıda bulunan deprem sözlerimizden gönderebilir veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz;

Depreme karşı dua da et sağlam ev de yap.

Ne zaman olacağı değil, ne yapacağı belli!

Güzeler güzeli Allah’ım deprem felaketinden bizleri koru.

Allah’ım bu en büyük felaketten bizleri koru.

Bilinçli ve tedbirli olun Depremi önleyemezsiniz, ama depremle baş edebilirsiniz.

Depremlerin bittiği ve bir an önce eski günlere dönmemiz dileğiyle.

Depremde vefat eden binlerce insanımızı rahmetle anıyoruz. Çok öldük biz o gün…

Deprem Sözleri

Gülen yüzünüzün hiç solmaması için lütfen depreme karşı önleminizi alın.

Hayatın oyunudur bazen depremler, bunu unutmamak amacıyla bir şeyler yapılmalı, geçmiş olsun.

17 ağustos depreminde ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Depremin 21. yılı

Allah’ım ülkemizin ve dünyanın hiçbir yerini açlık, susuzluk, deprem ve benzeri afetler ile imtihan etme… Amin.

Bizi depremi önceden fark edip uluyan köpeklerden ve çırpınarak öten kuşlardan bir şeyler ayırmalı.

Tam 21 yıl önce, bu gece. İzleri yüreğimizde… Karanlığa binlerce çığlık işledi. “Sesimi duyan var mı?” – 17 Ağustos 1999 saat 03:02

Ağustos güzeldir. 17’si olmasa! 17 Ağustos depreminde yitirdiğimiz tüm canlarımızı saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Ağustos güzeldir 17’si olmasa. 16 yıl önce 45 saniyenin hayatımızdan neler aldığını gördük. Unutmadık, unutmayacağız. Toprağınız bol, Mekanınız cennet olsun.

Allah’ım deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme yarabbim. Amin!

Dünya diyor, bana güvenme diyor, ben bile garanti değilim diyor… Yalnız Allah’a güvenilir, yalnız Allah’a dayanılır. O’nun dışında dayandıklarımız sallantıdadır.

Deprem Sözleri Resimli

17 ağustos 1999 marmara depreminde hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyorum. Sizleri unutmayacağız güzel insanlar. Kalbimizdesiniz, daima.

Önce ışıklar karardı sonra dünyalar, bir sabahtı uyanmaya çalıştık, ya becerebildik uyanmayı yada sonsuz bir uykuya daldık, ayrı kaldık, kaybettik, yitirdik… 17 Ağustos – UNUTMADlK…

17 Ağustos ile ilgili acı bir gerçek şu ki; yapım hatalarından çöken binaların müteahhitleri ceza almamıştır. Cezaları ertelenmiş ya da zaman aşımından düşmüştür.

Yaklaşık bir aydır günde 4-5 kez depremle sarsılıyoruz. Az önce 5.2 şiddetinde sallandık. İnşallah kimsenin burnu kanamadan son bulur. Kimseye maddi ve manevi bir zarar gelmez.

Unutmak yarınlarımıza ve kaybettiğimiz insanlarımıza saygısızlıktır. 17 Ağustos 1999 Depreminde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Allah rahmet eylesin…

Hiç tanımadığım adam, hiç tanımadığım kadın, hiç tanımadığım çocuk, sizi özlüyorum… Bir akrabamı aldın benden, bin sızı çektin yüreğimden, çok tanıdığım Ahmet abim, seni özlüyorum…

Yine bir gün boyunca sadece depremi, deprem sigortasını, nasıl adımlar atılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini konuşup bir gün sonrasına her şeyi unutmuş olarak uyanacağımız gün geldi.

Allah’ım sen birlik ve beraberliğimizi doğal afetlerle sınama yarabbi! Deprem hepimizi derinden üzdü, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir an önce deprem artçılarının geçmesi dileğiyle, Allah cümlemizi korusun inşallah…

17 ağustos depreminde; çarpık yapılaşmanın binlerce canı almasının ve sorumlulardan hesap sorulmamasının üzerinden kaç yıl geçti. Unutma, unutturma! Hayatını kaybedenleri rahmet ve derin bir hüzünle anıyorum…

17 Ağustos’u unutmadık biz. Sizin televizyondan duyduğunuz o “sesimi duyan var mı?” çığlıklarını canlı canlı duyduk biz. Bir gecede bütün hayallerimizden vazgeçip, hayatta kalmak için dualar ettik biz. Deprem şehitleri kalbimizde…

Deprem Sözleri

Rabbim büyük felaketlerden korusun cümlemizi. Deprem’i hisseden herkese büyük geçmiş olsun. Bu depremde ne kadar aciz ve çaresiz olduğumuzu bir defa daha öğrendik. Allah’ım beterinden korusun, inşallah yıkım, can kaybı yoktur.

Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Bu başlık altında ise depremin olduğu bölgelerde yaşayan akrabalara, arkadaşlara veya ailenize geçmiş olsun mesajı gönderebilirsiniz.

Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları

Herkese geçmiş olsun. Rabbim her türlü felaketten bizleri korusun.

Güzeller güzeli Allah’ım deprem felaketinden bizleri koru.

Depremden etkilenen herkese geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.

Rabbim beterinden korusun. İnşallah yıkım ve can kaybı yoktur.

2 gün ara ile 4.6 ve 5.8 lik depremleri yaşayan İstanbul halkına büyük geçmiş olsun.

Kalbimiz sizinle, bir an önce depremlerin son bulması dilekleriyle. Geçmiş olsun.

Deprem İle İlgili Sözler

Allah’ım Deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza sen yardım et, tekrarını gösterme.

4.6 ile sallanan İstanbullu vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde saat 01:27’de 3.1 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Ankaralılara geçmiş olsun.

Elazığ merkezli olup çevre illerde de hissedilen 5.2 şiddetindeki deprem için hepimize geçmiş olsun.

Dostum deprem haberini aldığımda çok üzüldüm, her zaman yanındayım bunu unutma, geçmiş olsun dileklerimle

26 Eylül saat 13.59 da 5.8 lik depremle sarsılan İstanbul ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

29 Eylül saat 10.50’de Marmaris ilçesi açıklarında 4,0 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Muğla halkına geçmiş olsun.

Allah’ım ülkemizin ve dünyanın hiçbir yerini açlık, susuzluk, deprem ve benzeri afetler ile imtihan etme… Amin.

Üst üste yaşanan depremlerle sarsılan Malatyalı (Arguvan ilçesi)vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

7 Aralık termometrelerin eksi 4 dereceyi gösterdiği soğuk bir gecede 3.6 lık deprem ile sallanan Bolu halkına geçmiş olsun.

10 Kasım saat 13.12 de Ankara ili Beynam-Bala ilçesinde 3.4 büyüklüğündeki deprem ile sarsılan Ankaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında saat 19.52’de 4,0 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Yalovalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Antalya’nın Kaş ilçesinin 128 km açığında meydana gelen 3.7 büyüklüğündeki bir deprem ile sarsılan Antalya ve civarındaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun

Allah’ım deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme. Amin!

Akdeniz’de(Rodos Adası) 5.1 şiddetinde olan depremden etkilenen Muğla ili ve ilçelerinden Fethiye, Dalaman, Ortaca ve Köyceğizli vatandaşlarımıza Geçmiş olsun.

Kars ilimizin Sarıkamış ilçesinde meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki bir deprem ile sarsılan başta Sarıkamış olmak üzere civarındaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun

Elazığ merkezli gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

27 Aralık saat 10.02 de Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerden de hissedilen 4.9 luk deprem dolayısıyla başta Elazığ olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

24 Ocak saat 20.55 de Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerin tamamında hissedilen 6.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Elazığ ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

28 Ocak saat 14.26 da Manisa ile Kırkağaç ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerde hissedilen (5.1) şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Manisa ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

5.2 büyüklüğünde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan Malatya , Şanlıurfa, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimizden de hissedilen bu şiddetli depremde tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

1 Şubat 2020 saat 02.32 de Elazığ ili Bekçitepe-Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta deprem yaralarını sarmaya çalışan Elazığ ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

22 Ocak saat 22.22 de Manisa ili Akhisar ilçesi merkezli yaşanan ve Balıkesir’den İzmir’e kadar bir çok ilde hissedilen 5.4 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Akhisar ilçemiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Rabbim büyük felaketlerden korusun cümlemizi. Deprem’i hisseden herkese büyük geçmiş olsun. Bu depremde ne kadar aciz ve çaresiz olduğumuzu bir defa daha öğrendik. Allah’ım beterinden korusun, inşallah yıkım, can kaybı yoktur.

10 Aralık saat 23.14 de merkez üssü Akçaköy/Balıkesir olan ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen 5.0 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla başta Balıkesir olmak üzere etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

Yorum yapın