Arkadaşlık Sözleri

Bir İrlanda atasözü derki; “İyi bir arkadaş dört yapraklı bir yonca gibidir; Bulmak zor ve sahip olmak ise şans.” bu güzel ve etkileyici arkadaşlık sözünü siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmadan yazımızı başlamak istemedik.

En Güzel Arkadaşlık Sözleri

Aşağıda yayınladığımız arkadaşlık sözleri içerisinde İngilizce, Mevlana ve etkileyici arkadaşlık sözlerine yer verdik. Bunların dışında resimli arkadaşlık sözleride yine bu sayfa altında olacaktır.


Sınamadıkça dostuna sakın güvenme.

Sadık bir arkadaş on bin akrabaya bedeldir.

Kanka dediğin sakin ol demez kime dalıyoz der. 🙂

Dost acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir.

İyi bir arkadaşın varsa dünyanın en zengini sensin demektir.

Düşmanlarınızla oturup kalkan sizin dostunuz olamaz. Sadi Şirazi

Herkesle arkadaşlık yapın ama sadece erdemli kişilerle dost olun.

Arkadaşlık Sözleri
Etkileyici Arkadaşlık Sözleri Resimli

Arkadaşlık ağaca benzer kurudu mu bir daha yeşermez. Nazım Hikmet

Dost edinmeye bak. Düşmanını bile annen doğurur Mehmet Akif Ersoy

Ne günlerdi be deyip güldüğün bir arkadaşın varsa çok şanslısın demektir.

Kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin çünkü bülbül güle karga çöplüğe götürür.

Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

Dostluğun kollarının uzanacağı yerler kısıtlıdır. Ancak kardeşlik kalplere kadar uzanır.

Lafla değil yürekle bağlılıktır dostluk. Yalnız anlarda yalnız olmadığını bilmektir dostluk.


Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

Arkadaşlık Mesajları
Arkadaşlık ve Dostluk Mesajları

Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

İnsanın her daim özlediği kavga ettiği küstüğü ve bir de nazının geçtiği bir arkadaşı olmalı.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.

Sen umudum vazgeçilmez tutkum dünüm bugünüm yarınımsın. Ama en önemlisi biricik arkadaşımsın.

Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Yüzümden düşen bin parçayı toplayıp da yerine kocaman bir tebessüm yerleştiren insanlar gerçek arkadaştır.

Kimsenin senin yanında olmasına güvenme. Karşısına geçmesi için bir adım düşman olması için bir lafın yeter.

Arkadaşlık Sözleri Dini
Dini Arkadaşlık Sözleri 2020

Şimdilik hoşçakal arkadaşım. Yine gel yanına senin gibi gülen gözlü yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

Hüzün bir yıldız kadar uzak mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun umutların gerçek gerçek mutlulukların sonsuz olsun.

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili kimi zaman saksıda bir çiçektir ama asıl dost seni senden çok sevendir.


Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla içine bir tat bırakmalı bazen acı bazen tatlı ama hep ihtiyaç duymalı.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Dostluk güzellik ve sevgi kavramlarının sözlük anlamlarını değiştirmek mümkün olsaydı ben senin isminle değiştirmek isterdim.

Affet beni hep güzeli analım anılarda tebessüm yaşatalım ben kırdım ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

Zaman gelir yollarına kar yağar etrafını hüzün bulutları sararsa ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

2020 Arkadaşlık Sözleri
En Güzel 2020 Arkadaşlık Sözleri

Paylaşmaksa çıkarsız sevgiyi hissetmekse içtenliği aramaksa dertlere çözüm güvenebilmekse nedensiz. Sonsuza kadar dostumsun.

Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.

Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.

Dostlukların tükenmediği sevgilerin ölmediği gözyaşlarının akmadığı gülücüklerin bitmediği en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

Bir dostum var ki benim gereği arayan yolda öncüsüdür yüreğimin. Yürütüyor yaşamın sırlarına doğru inançla sahibidir bütün güzel sözlerin.

Rüzgârın kemanını çaldığı damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.


Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.

Arkadaşlık ve Dostluk Sözleri
Arkadaşlık ve Dostluk Sözleri

Arkadaş vardır gıda gibidir onu hep ararsın. Arkadaş vardır ilaç gibidir gerekirse ararsın. Arkadaş vardır hastalık gibidir onu aramazsın o seni bulur.

Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerimden. Sesi sevdadır suskunluğun suskunluğuna sevdalandığım dost. Yüreğinin gülüşlerinde sakla beni.

İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi unutmadık biz.

Gökyüzünde her dostluk için bir melek yaşarmış o dostluklar bozulunca melekler ağlarmış sana söz can dostum bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

Gün gelir bir gün yalnız kalırsan akıverirse iki damla gözyaşı gözünden canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım beni hiç unutma.

Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç bir tohumla başlar en uzun yolculuklar küçük bir adımla gerçek dostluklar ise küçük bir tebessümle başlar.

Bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan bir dağ eteğinde bir deniz kenarında gözlerinden yaşlar akarsa uzat bana elini ben senin yanında olacağım.

Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

Dostluk dallarda goncadır dostluk sırattan incedir dostluk her şeyden öncedir. Sönmesin muhabbetin közü merhabadır dostun sözü. Ey dost yürektesin.

En Güzel Arkadaşlık Sözleri
En Güzel Arkadaşlık Sözleri

Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince muhtaç olunca bir dost sohbetine unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.

Gülkurusu akşamlarda dost hasretlikleri yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimize koyduğumuz dostlarımızı asla unutmadık inadına yaşadık.

Bütün dünyayı sevginin renklerine boyayıp insanlara dağıt. Kendini sevginin bir rengi diye tanıt çünkü senin varlığın sevgiye en büyük kanıt can dostum.

Dostluk deniz kenarındaki taşlara benzer önce teker teker toplarsın sonra da birer birer ayıklarsın bazıları vardır ki kıyamazsın işte sen de onlardansın.

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Dostluk Sözleri Resimli
Dostluk Sözleri Resimli

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Her rüzgâr savuracak bir toz bulur her hayal yaşanacak bir can bulur her düş gerçekleşecek bir umut bulur. Unutma bulunmayan tek şey senin gibi bir dosttur.

Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak kendimizi güçlü coşkulu tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.

Dostluk günah olmayacak kadar masum köle olmayacak kadar özgür umulmayacak kadar yakın unutulmayacak kadar derin tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun.

Arkadaşlık Sözleri Hz Ali
Arkadaşlık Sözleri Hz Ali

Sen gülerken yanındakiler güler ama ağlarken yalnız ağlarsın. Onun için öyle bir ağaca yaslan ki kırılmasın öyle bir dost edin ki sen ağlayınca arkasını dönüp gitmesin.

Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin.

Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

Bir bağrı yanık karındaşım var ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem yarın askere gidecek gitme kal diyemem ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.

Merhaba arkadaşım bir gün bahar olmak istersen çiçeklerin daima açık olsun bir gün çiçek olmak istersen yüzün hep güneşe dönük olsun ve bir gün birini severken kalbin hep onunla olsun.

Arkadaşlık Sözleri Resimli

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.

Etkileyici Arkadaşlık Sözleri

Arkadaşlık ince bir sanattır, aşağıda zamanın ünlü isimlerden alıntı yaptığımız en etkileyici arkadaşlık sözlerini bir araya topladık.

İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur. Balzac

Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver. Mevlana

Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme. Goethe

Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz. Aristoteles

Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir. Hz Ömer

Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır. Calvin Coleridge

Etkileyici Arkadaşlık Sözleri
Ünlülerin Etkileyici Arkadaşlık Sözleri

Arkadaşlığını ispat edene kadar, hiç kimse gerçek arkadaş değildir. Beaumont

Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer. Emerson

Gerçek dostluk fosforlaşma gibidir, çevremizi karanlık sarınca iyice parlar. Aristoteles

Biri gerçeği duymak istemediği, öteki yalana hazır olduğu zaman dostluk, dostluk olmaz. Cicero

İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır. Desperate Housewives

Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz. Pisagor

Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma. Buda

Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. Nietzsche

Dostluk ve Arkadaşlık Sözleri
Dostluk ve Arkadaşlık Sözleri Resimli Uzun

Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Dost, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir. Platon

Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı. Pascal

Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal. Albert Camus

Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin. Albert Schweitzer

Dostluk (Arkadaşlık) Sözleri Mevlana

Ne demiş Mevlana; İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Sizlerde Mevlana dostluk sözleri ile sosyal medyada farklı sözler paylaşmak istiyorsanız veya dostunuza-arkadaşınıza etkileyici sözler göndermek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Dostluk Sözleri Mevlana
En Anlamlı Dostluk Sözleri Mevlana

Sende en iyi ne varsa dostuna onu ver. – Mevlana

Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır. – Mevlana

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. – Mevlana

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme

Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme. – Mevlana

Dost; acı söyleyen değildir Acıyı tatlı söyleyebilendir. – Mevlana

Mecnun Değilim Dost; Lakin Çağırırsan Çöllere Gelirim! – Mevlana

Dostun yanına hediyesiz gitmek buğdaysız değirmene gitmek gibidir. Mevlana

Candan ümidi kesebilirsiniz; ama Can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür. – Mevlana

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin. – Mevlana

Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostların yüzünü görmek merhem gibidir.” – Mevlana

Her şeyi aramadıkça bulamazsın; fakat bu dost başka; bunu bulmadan arayamazsın. – Mevlana

İnsan gözden ibarettir aslında geri kalan cesettir. Göz ise ancak gerçek dostu görendir. – Mevlana

Yılan sokması seni sadece canından eder. Ama kötü dost hem candan hem de imandan eder!” – Mevlana

İnsanlarla dost ol çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır. – Mevlana

Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren tüm dünyanın malına gönlün tok olur. – Mevlana

Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak. – Mevlana

Arkadaşlık Sözleri İngilizce

“A friend to all is a friend to none. “
“Herkesle dost olan, hiç kimsenin dostu değildir.” – Aristotle

“The greatest healing therapy is friendship and love.”
“En büyük şifa terapisi dostluk ve sevgidir.” – Hubert H. Humphrey

“The mirror is my best friend because when I cry it never laughs.”
“Ayna benim en iyi dostumdur çünkü ben ağlarken o asla gülmez.” – Charlie Chaplin

“I would rather walk with a friend in the dark, than alone in the light.”
“Aydınlıkta tek başıma yürümektense, karanlıkta bir dostla yürümeyi yeğlerim.” – Helen Keller

“It is far better to be alone, than to be in bad company.”
“Yalnız olmak kötü bir arkadaşlıktan çok daha iyidir.” – George Washington

“A single rose can be my garden; a single friend, my world.”
“Tek bir gül benim bahçem olabilir; tek bir arkadaş ise, tüm dünyam.” – Leo Buscaglia

“True friends are like diamonds — bright, beautiful, valuable, and always in style.”
“Gerçek arkadaşlar elmas gibidir – parlak, güzel, değerli ve daima tarzdadır. “ – Nicole Richie

“Friendship is always a sweet responsibility, never an opportunity.”
“Dostluk her zaman tatlı bir sorumluluk, asla bir fırsat değildir.” – Khalil Gibran (Halil Cibran)

“Your friend is the man who knows all about you and still likes you.”
“Dost, sizin hakkınızda her şeyi bilen ve hala sizi seven kişidir.” – Elbert Hubbard

“I love everything that’s old. Old friends, old times, old manners, old books, old wine.”
“Her şeyin eskisini severim. Eski dostlar, eski zamanlar, eski terbiye, eski kitaplar, eski şarap.” – Oliver Goldsmith

“A good friend is like a four-leaf clover; hard to find and lucky to have.”
“İyi bir arkadaş dört yapraklı bir yonca gibidir; Bulmak zor ve sahip olmak ise şans. “ – İrlanda Atasözü

“The great thing about new friends is that they bring new energy to your soul.”
“Yeni arkadaşlarınızın en iyi yanı, ruhunuza yeni enerji getirirler” – Shanna Rodriguez

“Good friends, good books, and a sleepy conscience: this is the ideal life.”
“İyi arkadaşlar, güzel kitaplar ve uykulu bir vicdan, işte ideal yaşam budur.” – Mark Twain

İngilizce Arkadaşlık Sözleri

“It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend.”
“Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır.” – William Blake

“Remember that the most valuable antiques are dear old friends.”
“En değerli antikaların değerli eski arkadaşlar olduğunu unutmayın.” – H. Jackson Brown, Jr.

“Friendship is not something you learn in school. But if you haven’t learned the meaning of friendship, you really haven’t learned anything.”
“Dostluk, okulda öğrenilen bir şey değildir. Eğer dostluğun anlamını öğrenmediyseniz, hiçbir şey öğrenmemişsinizdir.” – Muhammad Ali

“We need at least one friend who understands what we do not say.”
“Söylemediklerimizi anlayan en az bir arkadaşa ihtiyacımız var.” – Dr. Sunwolf

“Being Honest may not get you many friends but it’ll always get you to the right ones.”
“Dürüst olmak belki size çok sayıda arkadaş kazandırmaz; ama sizi daima en doğru arkadaşlara götürür.” – John Lennon

“One of the most beautiful qualities of true friendship is to understand and to be understood.”
“Gerçek dostluğun en güzel niteliklerinden biri anlamak ve anlaşılmaktır.” – Lucius Annaeus Seneca (Seneca the Younger) 

“A real friend is somebody who walks in when the rest of the world walks out.”
“Gerçek arkadaş, dünyanın geri kalanı çıkarken içeri giren kişidir.” – Walter Winchell

“There is no friend as loyal as a book.”
“Kitap kadar sadık hiçbir dost yoktur.” – Ernest Hemingway

“Be slow in choosing a friend, slower in changing.”
“Arkadaşlarını seçerken yavaş davran; değiştirirken daha da yavaş.” – Benjamin Franklin

“Share your smile with the world. It’s a symbol of friendship and peace.”
“Gülüşünüzü dünyayla paylaşın. Bu, arkadaşlığın ve barışın simgesidir.” – Christie Brinkley

“Trust is hard to come by. That’s why my circle is small and tight. I’m kind of funny about making new friends.”
“Güven kazanmak zordur. Bu yüzden çevrem küçük ve dardır. Yeni arkadaşlar edinmek konusunda biraz tuhafım.” – Eminem

“In the End, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends.”
“En sonunda, düşmanlarımızın sözlerini değil, dostlarımızın sessizliğini hatırlayacağız.” – Martin Luther King Jr.

“Intelligent people tend to have fewer friends than the average person. The smarter you are, the more selective you become.”
“Zeki insanlar, ortalama bir insanın sahip olduğundan daha az arkadaşa sahip olma eğilimindedirler. Ne kadar zeki olursanız, o kadar seçici olursunuz.” Nikola Tesla

“The greatest gift of life is friendship, and I have received it.”
“Yaşamın en büyük armağanı dostluktur ve ben bu armağanı aldım.” – Hubert H. Humphrey

“Friendship is Love without his wings!”
“Dostluk aşkın kanatsız halidir!” – George Gordon Byron

“Many people will walk in and out of your life, but only true friends will leave footprints in your heart.”
“Birçok insan hayatınıza girer ve çıkar, ama sadece gerçek dostlat kalbinde izler bırakır.” – Eleanor Roosevelt

“Good friends are like stars. You don’t always see them, but you know they’re always there.”
“İyi arkadaşlar yıldızlara benzer. Onları her zaman göremezsin, ama daim orada olduklarını biliyorsun.” – Unknown

“There is nothing I would not do for those who are really my friends.”
“Gerçek dostlarım için yapamayacağım hiçbir şey yoktur.” – Jane Austen

“There’s nothing like a really loyal, dependable, good friend. Nothing.”
“Gerçekten sadık, güvenilir, iyi bir arkadaş gibisi yoktur. Yoktur.” – Jennifer Aniston

“Awards become corroded. Friends gather no dust.”
“Ödüller yıpranır ve aşınır ama arkadaşlar toz toplamazlar.” – Jesse Owens

“True friends are never apart, maybe in distance but never in heart.”
“Gerçek arkadaşlar asla ayrılmazlar, belki arada mesafeler vardir ama kalblerinde asla.” – Unknown

“True friends are those rare people who come to find you in dark places and lead you back to the light.”
“Doğru arkadaşlar sizi karanlık yerlerde bulup sizi ışığa götüren nadir insanlar.” – Unknown

“Sometimes being with your best friend is all the therapy you need.”
“Bazen en iyi arkadaşınla birlikte olmak, ihtiyacın olan tek terapidir.” – Unknown

“You find out who your real friends are when you’re involved in a scandal.”
“Bir skandala karistiginizda gerçek arkadaşlarınizin kim olduğunu öğrenirsiniz.” – Elizabeth Taylor

“Friendship is delicate as a glass, once broken it can be fixed but there will always be cracks.”
“Dostluk bir cam gibi hassastır, kırıldığında tamir edilebilir ancak her zaman çatlaklar olur.” – Waqar Ahmed

“Friendship is not something you learn in school. But if you haven’t learned the meaning of friendship, you really haven’t learned anything.”
“Dostluk, okulda öğrenilen bir şey değildir. Eğer dostluğun anlamını öğrenmediyseniz, hiçbir şey öğrenmemişsinizdir.” – Muhammad Ali

“Friendship is a rainbow between two hearts sharing seven colors: secrets, truth, sadness, faith, happiness, respect,love.”
“Arkadaşlık,iki kalp arasında yedi renk duyguyu paylaşan bir gökkuşağıdır: Sevgi, hüzün, mutluluk, samimiyet, inanç, sır ve saygı” – Anonim

“A true friend is someone who sees the pain in your eyes while everyone else believes the smile on your face.”
“Gerçek bir arkadaş, başka herkes yüzünüzdeki gülümsemeye inanırken, gözlerinizdeki acıyı gören kişidir.” – Unknown

“Money will buy you a bed, but not a good night’s sleep, a house, but not a home, a companion, but not a friend.”
“Para size ancak bir yatak alabilir, iyi bir uyku değil; bir ev alabilir, bir yuva değil; bir arkadaş alabilir, bir dost değil.” – Zig Ziglar

Yorum yapın